Mark Markes uzima CFMOTO vozača pod svoje okrilje?

MotoGP | 12:40 27.08.2024.

Mark Markes već neko vreme daje savete Moto3 superzvezdi Davidu Alonsu, dok je par takođe prošle nedelje zajedno trenirao na proizvodnim motociklima.

Kolumbijski trkač Alonso je ubedljivi lider Moto3 šampionata nakon 11 odveženih rundi u ovoj godini.

Pošto je već osvojio sedam trka, Alonso - koji je u drugoj godini u Moto3 - ima 71 bod više od Ivana Ortole, pred trku u Aragonu koja se vozi ovog vikenda.

Alonso bi trebalo da se pridruži Moto2 sledeće sezone sa timom Aspar za koji se trenutno takmiči, a nedavno je dobio savete od šestostrukog MotoGP šampiona Markesa.

Markez je razgovarao sa Alonsom o suočavanju sa pritiscima trka.

Prošlog četvrtka, na stazi Aspar u Španiji, Markes i Alonso su se zajedno vozili na uličnim biciklima, a ovaj je to iskoristio kao priliku da pokupi nekoliko saveta od iskusnijeg Španca, aktuelnog voača Gresini tima.

Tu se još našli i Aleks Markez, Ortola, Haume Masija i vozač Red Bul Rookies kupa Maksimo Kviles.

Ovog vikenda u Aragonu, Alonso će juriti osmu pobedu u sezoni na svojoj CFMOTO mašini.

Iako nije vozio u Aragonu u svojoj debitantskoj Moto3 sezoni prošle godine zbog odsustva iz kalendara, Alonso je pobedio na stazi u svojoj prvoj kampanji Red Bull Rookies kupa 2020.

Takođe je uspeo da osvoji dva podijuma 2020. kada je osvojio titulu Evropskog kupa talenata i ponovo 2021. na putu do titule.

Tagovi: cfmoto, markez, motogp