Rosi i Marini nisu odbranili titulu na trci "100 km šampiona"

Strane vesti | 08:51 28.11.2022.

Trku "100 km šampiona" na ranču Valentina Rosija osvojioli su Elija Bartolini i Lorenco Baldasari.

Posle pobede Luke Marinija u pojedinačnom takmičenju "Amerikana" u petak uveče, glavni događaj na 100 km gde se vozači takmiče u parovima preko 50 krugova na renažnom objektu u Tavuliji, odložen je u subotu zbog lošeg vremena.

Nedelja je osvanula s lepšim vremenskim uslovima i takmičenje na 100 km ubrzo se pretvorilo u duel između Marinija i njegovog starijeg brata Rosija, branilaca titule, i Moto3 debitanta Bartolinija u tandemu s vicešampionom World Supersport šampiona Lorencom Baldasarijem.

Bitka se vodila do poslednjeg kruga, a pobedili su Bartolini i Baldasari. Na podijumu su se još našli Ćelestino Vijeti i njegov kolega, Moto2 vozač Nikolo Antoneli.

"Znali smo da su Elija i Balda veoma brzi i borili smo se od početka trke", rekao je Rosi. "Međutim, završili smo drugi. Bio je to sjajan vikend, a trka svake godine postaje sve konkurentnija. Najbolji način da se završi sezona."

Marini je bio jedan od osam MotoGP vozača koji su učestvovali u ovom događaju, zajedno sa novim svetskim šampionom Frančeskom Banjajom, Frankom Morbidelijem, Markom Becekijem, Aleksom Rinsom, Horheom Martinom, Fabiom Di Ðanantoniom i Augustom Fernandesom.

Pored Rosija, među bivšim vozačima MotoGP-a bili su Andrea Doviciozo, Danilo Petruči i Tito Rabat.

Tagovi: motogp